Aşa te costă mai puţin să fii frumoasă!

1 65994 original jpg jpeg

Cheltuielile curente te împiedică să cumperi produsele de înfrumuseţare pe care ţi le doreşti? Îţi oferim trei trucuri simple să te îngrijeşti cu bani puţini!

Ruj cu dublă utilizare

Tamponează uşor pomenţii obrajilor şi întinde. Are acelaşi efect ca un blush cremă. Mai mult,economiseşti şi spaţiu în geantă,pentru că păstrezi un singur produs,nu două.

Pasta de dinţi este bună contra acneei

Ai observat apariţia unei pete roşii pe faţă,care anunţă formarea unui coş? Înainte de culcare,pune puţină pastă de dinţi pe locul acela. Până dimineaţă,ar trebui ca acel coş să fie de domeniul trecutului. O altă metodă este să treci un cub de gheaţă peste acea zonă. Nu vei mai avea nevoie de geluri sau creme mai scumpe.

Loţiunile după plajă,utile şi-n sezonul rece

Dacă nu-ţi permiţi un ser anti-îmbătrânire,apelează la un truc:foloseşte o loţiune cu aloe vera după plajă. Îţi hidratează intens pielea tenului şi o netezeşte. Pune-o şi tu la încercare şi include-o în rutina zilnică de îngrijire a pielii tale!

Mască homemade pentru păr

Când nu-ţi permiţi tratamentele de la saloanele de înfrumuseţare,te ajută măştile făcute în casă. Amestecă un ou,cu o lingură de ulei de măsline şi o linguriţă de miere,apoi întinde masca pe toată lungimea părului. Lasă să treacă 20 de minute,apoi limpezeşte părul şi aplică şamponul pe care-l foloseşti în mod obişnuit.

Pentru mai multe ponturi citeşte:

Cele mai bune măşti naturale



Recente

Lady Gaga și logodnicul ei  foto   Instagram jpg
Denise Rifai jpg
Kim Kardashian, Lewis Hamilton  foto   Profimedia, Instagram jpg
familia Craciun 29 jpeg
Snoop Dogg  foto   Profimedia jpg
vedete Grammy 2026  foto   Profimedia jpg
WhatsApp Image 2026 01 26 at 13 55 33 jpeg
Brian May  foto   Profimedia jpg
Kelsey Parker  foto   Profimedia jpg
RA 010861 JPG
Nicole Kidman  foto   Profimedia jpg
Kim Kardashian si Kris Jenner jpeg
Claire Danes  foto   Profimedia jpg
Nicola Peltz  foto   Instagram jpg
ceinseamnacanddaruiestiobijuteriesubformadeinimafloaresaucerc jpg
Michael Schumacher  foto   Profimedia jpg
Victoria Beckham, Brooklyn Beckham  foto   Profimedia jpg
56 59 shutterstock 609574721 jpg
Jessie Buckley  foto   Profimedia jpg
Olivia Wilde, Natalie Portman  foto   Profimedia jpg