Madam de Şifonier

1 49534 original jpg jpeg

Este o frumoasă zi de duminică, în aer adie un Manchester-Chelsea de toată frumuseţea, după care urmează un film genial cu soarele care se apropie de pămînt, însă o cercetătoare sexy şi un cercetător macho îi dau de cap ameţindu-l cu adevăruri universale despre viaţă, gen „uneori oamenii fac rău“.

Eşti pregătit pentru festin:ai băgat la frigider un hipermarket de bere,ţi-ai aprins preventiv vreo zece ţigări şi te-ai aşezat comod în fotoliu. Ah,şi-i vezi privirea… E rătăcită,dar hotărîtă,ceva profund antisportiv fierbe în ochii ei scînteietori,ceva care nu are nimic de-a face cu fotbalul sau cu frecatul mentei aiurea în faţa televizorului. Aerul începe să vibreze,paharele tremură pe masă (o cunosc şi ele foarte bine),scamele se ascund în covor. 

– Niciodată nu mi-a plăcut cum stă dulapul ăsta aici!

Dulapul e cam cît un magazin stradal,doar că din lemn masiv (cum a vrut ea),locul în care fiinţa care permanent nu are în ce să se îmbrace îşi ţine milioanele de ţoale. 

Şi unde ar putea oare să stea mai bine acest hipopotam din stejar?

Citeşte mai multe in Cum îţi smulgi soţul din fotoliu şi cum rămîi apoi în viaţă. Mihai Radu vs Simona Tache pe  catavencii.ro



Recente

Cher  foto   Profimedia jpg
vedetă  foto   Profimedia jpg
Charlize Theron, Timothee Chalamet  foto   Profimedia jpg
Patrick Swayze și Lisa Niemi  foto   Profimedia jpg
596725039 1401270914690601 3574014128883606289 n jpg
1555 jpg
Katy Perry  foto   Profimedia jpg
Sandra Bullock  foto   Profimedia jpg
ChatGPT Image Apr 16, 2026, 01 59 41 PM png
clickpentrufemei ro pexels deyvi romero 15310 89955 jpg
Prince  foto   Profimedia jpg
Elizabeth Banks  foto   Profimedia jpg
featured image (1) jpg
Nicole Kidman  foto   Profimedia jpg
Lucy Liu  foto   Profimedia jpg
Justin Bieber  foto   Profimedia jpg
Jennie Garth și fostul soț   profimedia jpg
tree decorated with colorful easter eggs street easter decor jpg
 UNY0224 jpg
GettyImages 569189083 jpg