„Adio!” Gestul dureros făcut Melissa Gilbert, actrița din „Căsuța din prerie”, după ce soțul a fost acuzat de pedofilie
Actrița devenită celebră pentru rolul său din serialul „Little House on the Prairie” („Căsuța din prerie”) a fost nevoită să renunțe la ceva extrem de drag ei, din cauza acuzațiilor grave care i-au fost aduse soțului ei.

Melissa Gilbert și-a luat rămas-bun de la apartamentul din Manhattan în care a locuit în ultimii opt ani și-a anunțat mutarea printr-o serie de fotografii emoționante publicate pe rețelele sociale, în contextul în care soțul său, Timothy Busfield, se confruntă cu acuzații grave în statul New Mexico.
În imaginile distribuite pe Instagram, apartamentul cu un dormitor din New York apare plin de cutii pregătite pentru mutare. Iar, într-una dintre fotografii, Melissa este surprinsă întinsă pe podea, în mijlocul bagajelor, într-un moment plin de emoție.
„Adio micuțului apartament perfect din Upper West Side! Ultimii opt ani petrecuți aici au fost atât de speciali”, a scris actrița, rememorând experiențele trăite în New York. Ea a vorbit despre proiectele profesionale desfășurate în oraș, serile petrecute cu prietenii și locurile care au devenit parte din rutina ei.
Gilbert a mărturisit că îi va lipsi energia aparte a metropolei și oamenii pe care i-a cunoscut de-a lungul timpului. Totodată, și-a luat rămas-bun de la vecini și de la magazinele, localurile locale pe care le frecventa.
Actrița a anunțat că ea și soțul său vor locui pentru o perioadă îndelungată departe de agitația orașului. Decizia vine într-un moment dificil pentru familie. Timothy Busfield, în vârstă de 69 de ani, e implicat într-un proces penal în New Mexico, aducându-i-se patru capete de acuzare privind contacte sexuale cu minori sub 13 ani. Actorul și regizorul a respins acuzațiile de pedofilie și a pledat nevinovat, dar greul de-abia urmează.
Potrivit informațiilor apărute în presa americană, dosarul vizează doi copii-actori care au lucrat la serialul „The Cleaning Lady”, producție la care Busfield a fost implicat ca producător și regizor între 2022 și 2025.
Melissa Gilbert și Timothy Busfield sunt căsătoriți din 2013. Deși actrița nu a comentat direct acuzațiile formulate împotriva soțului său, mesajul său de rămas-bun adresat New York-ului sugerează că familia traversează una dintre cele mai dificile perioade din ultimii ani, dar și că îi este alături 100% soțului său. Rămâne de văzut cu ce deznodământ!
foto - Profimedia

































