Dani Klein, Vaya con Dios: îmbătrânesc, vreau ca ultima parte a vieţii mele să fie diferită

1 59198 original jpg jpeg

Într-un mesaj emoţionant publicat pe site-ul oficial al trupei Vaya Con Dios, solista Dani Klein le muţumeşte fanilor săi din întreaga lume pentru susţinere şi le explică de ce îşi ia adio de la luminile scenei.

La cererea publicului,belgienii de la Vaya Con Dios revin la Bucureşti cu „Farewell Tour” pe 5 octombrie 2014,la Sala Palatului,pentru o ultimă reprezentare.

”Vreau să vă mulţumesc din adâncul inimii mele mea pentru că sunteţi aşa cum sunteţi şi pentru că datorită vouă,carierea mea a fost atât de lungă şi înfloritoare. Îmbătrânesc,şi mi-aş dori ca ultima parte a vieţii mele să fie diferită. Nu vreau să mai călătoresc tot timpul,aşa cum am făcut în ultimii 30 de ani. Nu mai vreau să mai simt stresul de dinaintea fiecărui spectacol. Nu mai vreau să cânt melodii cu care nu mă mai pot identifica,acum că viziunea mea despre dragoste şi relaţii s-a schimbat,şi nu vreau să continui doar de dragul de a fi în lumina reflectoarelor. Sper că puteţi înţelege punctul meu de vedere. Dacă vreţi să retrăim melodiile Vaya Con Dios împreună,ne reîntâlnim,pentru o ultimă dată,la Bucureşti,în România,pe 5 octombrie,în Antwerp,în Belgia,pe 24 octombrie şi,ultimul spectacol,la Bruxelles,în Belgia,pe 25 octombrie 2014. După ce voi fi încheiat cariera de lider al Vaya Con Dios,voi organiza masterclass-uri în Spania (Osuna) şi la Bruxelles. Vă voi ţine la curent. Încă o dată,vă mulţumesc tuturor pentru sprijinul acordat”,spune Dani Klein,acum în vârstă de 61 de ani.

La începutul anului 2013,Vaya Con Dios îşi anunţa retragerea din activitate printr-un megaturneu internaţional,“Farewell Tour”. Iniţial planificat să dureze un an,turneul s-a prelungit,la cererea fanilor din întreaga lume,şi noi şi noi date s-au adăugat continuu calendarului iniţial al trupei belgiene. La această decizie au contribuit şi fanii români. „Am primit nenumărate mesaje de la fani cu întrebarea dacă n-am putea săîi mai aducem măcar o dată aici. Am profitat de prelungirea turneului de adio,aşa că,pe 5 octombrie,la Sala Palatului,va fi „Farewell song” Vaya Con Dios!” spune Sorina Burlacu,Director General Events.

Pe 5 octombrie,accesul în sală va fi permis începând cu ora 19.00,iar spectacolul va începe la ora 20.00. Biletele sunt disponibile la preţurile de 135,170,230,300 şi 400 de lei (VIP) şi se pot cumpara online pe www.eventim.ro,sau prin reţeaua Eventim (magazinele Germanos,Vodafone,Orange,Domo,librăriile Humanitas,librariile Cărtureşti). Biletele pot fi achiziţionate şi în două rate lunare,doar prin CardAvantaj,la sediul Eventim din str. Polonă nr. 15.



Recente

Johanna Lumley  foto   Profimedia jpeg
Ben Affleck, Britney Spears  foto   Profimedia jpg
ce10wcnzg2gi1m5 jpg
Diana Ross  foto   Profimedia jpeg
Rihanna  foto   Profimedia jpeg
Naomi Campbell  foto   Instagram jpg
David Beckham  foto   Instagram jpg
profimedia 0252842171 jpg
profimedia 0138122021 jpg
Herbarium Therme
Meghan Markle  foto   Profimedia jpeg
Olivia Munn  foto   Profimedia, Instagram jpg
Kim Kardashian  foto   Instagram jpg
Michael Bolton  foto   Profimedia jpeg
profimedia 0993205993 jpg
Jon Bon Jovi  foto   Profimedia jpeg
Dallas  foto   Profimedia jpeg
garda Papei  foto   Profimedia jpeg
Christie Brinkley  foto   Instagram jpg
cina eleganta gradina 1245344386 jpg