Selena Gomez, în lacrimi de teamă să nu fie deportată de Donald Trump

Actualul președinte american a deportat mai mulți imigranți ilegali în patru zile decât fosta administrație într-un an. Dar și celebrități ca Selena Gomez sunt pe lista cea neagră?

image

Selena Gomez a postat un video în care plânge necontenit din cauza deportărilor care au loc în acest moment în SUA. Răspunsul administrației Trump la lacrimile vedetei nu e deloc empatic. „Dacă nu-i  place cuiva ce se întâmplă în prezent, n-are decât să adreseze situația în fața Congresului!”, a spus un reprezentant de-ai președintelui american Donald Trump.  

Liberalii și vedetele sunt în șoc când văd imaginile cu persoanele care stau ilegal în SUA și comit infracțiuni. Ele sunt înșirate una după alta și trimise în afara granițelor țării. Selena Gomez a postat un filmuleț în care o vedem plângând din cauza acestor oameni, însă vedeta a șters de atunci video-ul, iar cârcotații sunt de părere că actrița și cântăreața s-a prefăcut, n-a plâns cu adevărat pentru niște străini.

Vedeta de 32 de ani a plâns auzind de toți cei care sunt deportați și despărțiți, astfel, de familia lor. „Toți oamenii mei sunt atacați, copiii… Nu înțeleg. Îmi pare atât de rău, aș vrea să pot face ceva, dar nu pot. Nu știu ce să fac. Aș face orice, vă promit asta”, a spus Selena printre lacrimi.

Vedeta americană a șters apoi postarea după reacțiile primite de fanii ei. Aceștia i-au cerut starului să se folosească de cele 1,3 miliarde de dolari pe care le are în bancă pentru a lua măsuri care să împiedice aceste deportări dramatice.  

Selena Gomez are origine mexicană și a considerat normal să reacționeze la toate deportările mexicanilor care trăiesc ilegal în Statele Unite, însă a primit reacții de tot felul, care au determinat-o să ia o pauză din social media din această cauză.

Cântăreața și actrița nu stă ilegal în SUA și ar fi aiurea să-și imagineze că și ea este pe lista celor vor fi trimiși în țara lor natală. Tocmai de aceea e și ciudată reacția ei atât de dramatică. OK, în primă instanță, a deplâns soarta compatrioților ei și nu neapărat pe a ei, însă nici atunci n-a avut parte de reacții pozitive.

Vedeta a fost judecată că nu face ceva concret pentru mexicanii ei, ci doar plânge pe Instagram și apoi dispare din peisaj după ce i s-a cerut să-și folosească averea imensă în beneficiul celor care sunt trimiși, zilele acestea, înapoi în țara lor de origine.

Apoi, situația s-a înrăutățit din cauza unui cantidat la Senatul american, care a propus ca Selena Gomez să fie deportată doar pentru că simpatizează imigranții ilegali din Statele Unite.

Selena Gomez  foto   Shutterstock jpg

Cu alte cuvinte, vedeta a atras atenția supra ei și acum regretă cu siguranță acest lucru, pentru că știe că răzbunarea lui Donald Trump poate fi cruntă, iar ea poate suferi inimaginabil de mult doar pentru că s-a declarat empatică cu durerea famiilor destrămate de noua măsură dură a președintelui american.

foto - Shutterstock



Recente

George Clooney  foto   Shutterstock jpg
Pete Doherty  foto   Shutterstock jpg
2 semne zodiacale cu noroc la bani in octombrie 2024  Sursa foto shutterstock 2278530341 jpg
Renée Zellweger  foto   Shutterstock jpg
Miranda Kerr  foto   Shutterstock jpg
Elon Musk  foto   Shutterstock jpg
Heidi Klum  foto   Shutterstock jpg
Snapinst app 476868274 18263160487262401 4026049491872694687 n 1080 jpg
Diabetul a facut o mai puternica  Sursa foto arhiva personala jpeg
shutterstock 2427252529 jpg
Elizabeth Taylor, Richard Burton   Cleopatra jpg
Teddi Mellencamp  foto   Shutterstock jpg
WhatsApp Image 2025 02 06 at 20 58 17 (2) jpeg
Liam Payne, Maya Henry  foto   Shutterstock jpg
Kim Kardashian  foto   Shutterstock jpg
Jane Seymour, Christopher Reeve  sursa foto   Shutterstock jpg
shutterstock 2348107513 jpg
Snapinst app 140740023 113607577338054 4686590227810108624 n 1080 jpg
Justin Bieber  foto   Shutterstock jpg
Shannon Doherty, Jason Priestley  foto   Shutterstock jpg