La ce se gândesc bărbaţii în pat?

1 71039 original jpg jpeg

Bărbaţii urăsc întrebarea La ce te gândeşti? Cam la fel de mult precum noi, femeile, urâm fotbalul. Decât să întrebi un bărbat la ce se gândeşte fix în timpul unei partide de sex, mai bine îl trimiţi să cumpere detergent de vase.

 Asta îl va enerva,oricum,ceva mai puţin. Aşa că,nu-l întreba!Dacă ai o astfel de curiozitate,citeşte mai departe.

Pornim de la premisa că oamenii sunt diferiţi şi gândesc diferit în situaţii asemănătoare. Ce-i drept,unii gândesc mai puţin,preferând să trăiască momentul. Alţii gândesc întruna,nu contează că şofează,fac cumpărături,plimbă câinele sau doar fac sex. Povestea asta cu gânditul în timpul sexului e destul de controversată. 

Adică,oricine înţelege terapia prin shopping,defilezi printre rafturi şi brusc găseşti rezolvarea unei probleme,care până atunci părea extraordinar de complicată. Sau îţi dai seama la fel de brusc că viaţa e frumoasă şi-ţi faci rapid nişte planuri de viitor apropiat. OK,mai ales noi,femeile,înţelegem terapia asta. Şi,uneori,chiar funcţionează!Dar la ce ajută să gândeşti în timp ce faci sex?

Deşi se întâmplă să îţi treacă prin cap una sau alta. E involuntar. Şi se pare că li se întâmplă şi bărbaţilor. Iar femeile,cu legendara lor intuiţie,îşi dau seama şi sunt tentate să întrebe brusc:la ce te gândeşti?Oare câţi bărbaţi vor fi răspuns vreodată adevărat la întrebarea asta? 25% dintre ei? N-avem de unde şti. Dar la ce se gândesc ei,de fapt? (Atunci când nu aleg,cum ziceam mai sus,să trăiască pur şi simplu momentul!)

La performanţa sexuală. Cei mai mulţi bărbaţi spun că ideea de a-i oferi plăcere la un nivel ridicat partenerei e singura care le trece prin cap în timpul unui act sexual.

La nimic deosebit. Sunt şi bărbaţi care preferă săse concentreze pe gesturile de moment,pentru a le savura din plin. Ei sunt atenţi la felul în care acţionează şi la felul în care li se răspunde.

La ceva auzit în acea zi. Poate fi o ştire auzită la radio,o veste dată de uncoleg sau orice altceva lipsit de importanţă. Ca atunci când eşti plictisit.

La noi idei provocatoare. Cei mai mulţi bărbaţi vor să fie cât mai creativi în pat. Unii nu fac eforturi pentru asta,dar alţii îşi forţează mintea să găsească noi abordări.

La fel de fel de fantezii. Se tot povesteşte despre obiceiul femeilor de a-şi imagina că sunt în pat cu Brad Pitt,suprapunând imaginea acestuia peste cea a partenerului real. Dar să nu crezi că bărbaţii nu au şi ei o Angelina Jolie sau o Pamela Anderson.Ca să rămânem la numele mai cunoscute publicului feminin...

La sex în trei. Se pare că unii dintre ei speră chiar că în timpul unei obişnuite partide de sex ar putea auzi,din senin,afirmaţia:OK,data viitoare încercăm în 3! Dar tot ei spun că,de obici,e un vis neîmplinit.

La scenarii bizare. Sunt şi bărbaţi – ce-i,drept,nu mulţi – care au afirmat că se întâmplă ca în timpul sexului să le treacă prin cap tot felul de ciudăţenii. Cum ar fi,de exemplu,să afle că tocmai au fost înşelaţi.

La facturi şi alte obligaţii. Dar să nu-i judecăm prea mult pentru atâta lucru. Cui nu i s-a întâmplat?

Oare ea se simte bine? Asta-i întrebarea care-i bântuie pe unii. Sunt acei bărbaţi prea atenţi cu femeile de lângă ei. Atât de atenţi,încât se gândesc dacă ea nu o vrea un pahar cu apă sau n-o fi deranjată de aerul condiţionat. De obicei,ei sunt băieţii buni,dar foarte nesiguri.

 Oare o să rămână la mine? Atunci când nu locuieşte în aceeaşi casă cu partenera şi nu au stabilit de dinainte un program complet,aproape orice bărbat se întreabă asta. În principal,făcându-şi griji pentru ce i-ar putea oferi ei la micul dejun. Asta până-şi aminteşte că e un bistro pe colţ.

 La procreere. Acum,serios vorbind,există şi bărbaţi care-şi doresc să aibă copii. Chiar dacă ei nu vorbesc încontinuu despre asta,nevrând să pară exagerat de sensibili,de gândit se mai gândesc.

 La alt decor. Li se întâmplă şi lor să îşi imagineze că,de fapt,sunt pe alte meleaguri,pe o insulă exotică sau aiurea,că-n loc de patul pe mijloc e o plajă,în loc de cearşaful de bumbac – doar nisipul. Da,chiar îşi imaginează aşa ceva?

 La fosta iubită. (No comment.)

Ar mai fi şi altele... Se pare că bărbaţii se gândesc la multe. Cine-a zis ca atenţia distributivă n-ar fi punctul lor forte?



Recente

curs de SEO și GEO cursuri functionari jpg
46 47 shutterstock 2677971621 jpg
Top 5 factori de luat in considerare in alegerea dintre un imprumut si un card de credit jpg
Sportul zilnic fără stres cum îl faci parte din viața ta chiar și atunci când ai un program plin jpg
portrait teenage girl looking victorious jpg
6915265 jpg
pexels technobulka 2908976 jpg
Flexibilitatea unui credit IFN Cum se adapteaza nevoilor tale jpg
teenager trying reduce hangover effect morning jpg
50   51 shutterstock 2252434631 jpg
happy female model sitting floor covered with confetti laughing enchanting caucasian girl posing with balloons her birthday jpg
space collage with young women jpg
front view young beautiful lady white dress posing with stop sign jpg
fantasy scene wealth jpg
front view young modern woman colorful coat orange t shirt with black earphones sunglasses posing jpg
Semnificatia apei sfintite Boboteaza  Sursa foto shutterstock 2241996461 jpg
Ce este randamentul dividendului jpg
adorable white woman posing with bengal lights gorgeous red haired girl holding sparklers laughing new year jpg
three friends having 2018 party jpg
profimedia 1061300496 jpg