O actriță cunoscută și-a lansat o carte cu fantezii sexuale. „Mă simt foarte confortabil să…”

Are o carieră de mare succes la Hollywood, dar asta n-a împiedicat-o să facă valuri cu cartea controversată publicată recent. Despre ce vedetă e vorba?

image

Gillian Anderson, starul serialului „Dosarele X”, ne-a luat pe toți prin surprindere cu cel mai nou proiect al ei. Inspirat de cartea „My Secret Garden”, a lui Nancy Friday, publicată în 1973, actrița de 56 de ani a rupt gura târgului cu „Want”, o adunătură de fantezii sexuale ale femeilor de pretutindeni.

Vedeta de la Hollywood susține, în campania ei de promovare a cărții, că se simte „extrem de confortabil” să vorbească despre intimitate, motiv pentru care i s-a părut mai mult decât potrivit să scoată pe piață o „culegere” de scrisori anonime primite de la femei din întreaga lume, care și-au expus cele mai îndrăznețe fantezii sexuale.  

Stând de vorbă cu cei de la BBC, actrița a dezvăluit că volumul „Want” a fost lansat săptămâna trecută, pe 5 septembrie, și conține o fantezie despre „o partidă de sex foarte senzuală și fierbinte” cu nimeni altul decât cântărețul și actorul Harry Styles.

Altă fantezie are de-a face cu o nuntă care nu s-a mai întâmplat din cauza unor complicații… intime ale unuia dintre miri, care ajung să-și consume relația chiar în biserică, lângă altar.

Gillian Anderson le încurajează pe femei să fie sincere și deschise despre viața lor sexuală: „Ceea ce m-a interesat cel mai mult a fost bucuria pe care au simțit-o aceste femei să scrie ceea ce au scris, să se deschidă atât de mult încât să ajungă să se cunoască pe ele însele mai bine. Până la urmă, nu e cartea mea. Este cartea fiecărei femei care a contribuit la realizarea ei”, a conchis actrița.

image

Cartea cuprinde fanteziile a 174 de femei, iar Gillian se numără printre ele. Însă cea care a fost votată în 1996 „Cea mai sexy femeie din lume” a recunoscut că s-a chinuit să-și scrie cea mai arzătoare dorință sexuală pentru cartea care face acum vâlvă la Hollywood.

„Simpla descriere în cuvinte a imaginii care era în mintea mea de ceva timp m-a făcut să-mi dau seama că eram destul de timidă în această privință”, a ținut să precizeze vedeta care a devenit scriitoare la 56 de ani.

foto - Shutterstock



Recente

Hayden Panettiere  foto   Profimedia jpg
Meghan Markle, Prințul Harry  foto   Profimedia jpg
Kylie Minogue  foto   Profimedia jpg
cuplu Hollywood  foto   Profimedia jpg
Richie Sambora, Jon Bon Jovi  foto   Profimedia jpg
Tom Cruise, Pamela Anderson  foto   Profimedia jpg
v468 peera 84 zodiac jpg
flat lay chat bubbles with two telephone receivers jpg
radiant depiction empowered female sun goddess jpg
Olivia Newton John  foto   Profimedia jpg
Selena Gomez  foto   Profimedia jpg
Brooke Shields  foto   Profimedia jpg
Jennifer Lopez pe covorul roșu  foto   Profimedia jpg
Festivalul de Film de la Cannes 2026  foto   Profimedia jpg
Demi Moore  foto   Profimedia jpg
Eric Clapton  foto   Profimedia jpg
Kylie Jenner  foto   Profimedia jpg
rapper american  foto   Instagram jpg
Mariah Carey, foto Instagram jpg
Heather Locklear  foto   Instagram Ava Sambora jpg